Záchranáři mají druhý vrtulník — Události v regionech Ostrava

Letecká záchranná služba – další z klíčových míst pro mou práci. A kdo by nepracoval rád s lékaři a záchranáři. Tajné info – vždy jsem si od nich nechala uvařit smrťáčka – turka. Děkuji za jejich trpělivost a námi, kamerou a věčnými otázkami. A poklona k Vaší práci!

Učitelka dostala výpověď neoprávněně

Téma, které jsem sledovala pro ČT dlouhodobě. Rezonovalo ze samé podstaty věci. S odstupem času vnímám taky zpracování reportáže, gerojše, emoce, výpovědi jednotlivých stran. Za mě i teď dobře odvedená práce.

Plumlov – reportáž ČT 2009

Jedna z mých prvních reportáží. Na Plumlově jsem za dobu mé práce reportérky zpravodajství pak natáčela nesčetněkrát Bylo to velké a vděčné téma zpravodajství Olomouckého kraje.

Chmelnice Kokory – archivní reportáž

Další z míst, kde jsem natáčela často. Pivo – chmel, to je pro nás Čechy vděčné, až vlastenecké téma. Pan Lichnovský byl jeden z nejlepších respondentů a celé téma taky mi vlastní. I pro mě je pivo prostě český zlatý poklad. Další z reportáží, které jsem pro ČT natáčela ve svých začátcích, ale pak opakovaně […]

Požár autoservisu – živý vstup ČT

Živý vstup. Nejen přírodní živly, ale i požáry. Výjezdy v noci, které také ani nespočítám. A obdiv všem ženám hasičů. Na to, jak dostat ten kouř z oblečení jsem ani za 11 let práce pro TV nepřišla 🙂

Vědecká knihovna v Olomouci se připravuje na stěhování

Snad všechny v Olomouci vždy zajímalo, co je v tzv. červeném kostele. No, byly tam tuny a tuny knih. Protože je místní Vědecká knihovna neměla kam dávat. Na stejném místě má vzniknout nové kulturní zázemí pro koncerty, výstavy. Ale bývaly doby, kdy tam byly stohy knih, prach a ticho.